< návrat zpět

ROK 2014

27.12.2014

S radostí všem oznamuji, že Kery se stal dnes konečně chlapem se vším všudy :D a snad se stane i tátou ! Myslím, že holky z Vita Caniny vybrali Ištar báječně ( ne jen proto, že je to můj milovaný Kerů :D ) ale Ištar byla zamilovaná až po uši a s výběrem ženicha byla nadmíru spokojená a Kery od teď přezdívaný ''Singrovka'' taky :D .Snad se budeme za 2měsíce tešit na malé prcky :) ale to už je jen a jen na přírodě :) tak nám držte pěsti.

více info zde : http://www.vitacanina.estranky.cz/…/istar-je-nakryta----.ht… nebo v naší rubrice krytí.

7.12.2014

 

Tak jsme pro nás, psí i lidské kamarády, no prostě milovníky chodského psa uspořádali již 5.výlet s chodským psem ve Zlíně, tentokrát opět na Kocandě :)

 

Počasí tentokrát celkem vyšlo a dorazil krásný počet účastníků - majitelů nespočítaje :D ale pejsků dohromady 18 - z toho 14 chodských ( Randy Krosandra, Cailyn z Jamenských Valíků, Cornélie Temný Onyx, Brita z Vrchu Slávy, Centaurus Fidelis et Fortis, Caroline Fidelis et Fortis, Aro Rosa White, Anero Rosa White, Dax z Janiny, Chammurapi Vita Canina, Fuby Valaimdar, Eyko Valaimdar, Abby a Tess bez PP ).

 

Tímto bych chtěla poděkovat všem za účast a budeme se na vás všechny těšit opět na jaře na nějaké větší vycházce :)

Fotky zde : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/5.vychazka_s_chodaky_ve_Zline_7.12.2014/

 

6.11.2014

Kluci v průběhu měsíce říjen složili další zkoušky z výkonu.Více v rubrice výcvik a zkoušky.

27.9.2014

V pátek jsme se s klukama vydali ze Zlína 365km až do Lovosic na 12.ročník Kozinova poháru.

S oběma jsem nastoupila do kategorie B podle zkoušky ZM stopa + poslušnost.Kery nakonec skončil na krásném 2.místě s počtem bodů 49/50 stopa a 46/50 poslušnost.Redy 5.místo 25/50 stopa a 48/50 poslušnost.Bohužel jsem pro svou blbost dala psa obranáře a nestopaře na stopy a taky to tak dopadlo :D .Avšak cena útěchy v podobě velkého přetahovacího suku byla pro Redyho cenou hlavní a tak jsem ráda, že alespoň on byl se svým umístěním spokojený :D .Více info o průběhu v rubrice závody.

Tímto bych chtěla poděkovat organizátorům za uspořádání této akce, určitě je to stálo mnoho času a úsilí.Jsem ráda, že jsem se vydali na druhý konec ČR za partou super lidí.Taková atmosféra může být opravdu jen na závodech choďáků, žádné pomluvy, žádný smích při neprovedeném cviku nebo chybě.Všichni jsme přijeli nabrat nové zkušenosti, prostě to ''jen'' zkusit a umístění bylo jen třešničkou na dortu.Ještě bych chtěla poděkovat Kájovi, že nám po závodech věnoval další kus času a mohli jsme si s pesanama všichni zakousat.

Takže příští rok se těšíme zas ;)

Foto ZÁVODY a OBRANY

  

9.8.2014

Dnes oba kluci složili zkoušku IPO-VO ♥ více info o bodování v rubrice zkoušky

 


3.8.2014

Centaurus Fidelis et Fortis se dnes stal  CHOVNÝM ♥ s bonitačním kodem A5,I1,K2,W2 - neboli 57cm, šířeji nesené ucho, středně hnědé oko ( kdy bylo dlouhé rozhodování jestli nedat hnědé a nakonec bylo ohodnoceno jako velmi pěkné stř.hnědé :D a stř.syté znaky).Jupííííííííííííííííí ♥

 

 


26.8.2014

Tak jsme se vydali 200km na klubovou výstavu do Lančova.A myslím, že to stálo opět za to.

Centaurus Fidelis et Fortis v mezitřídě V1, CAC  
Tohle byla Keryho 4 klubová výstava
1.KV Zbraslav u Brna - p.Kukla - VN 2 
2.KV Slunečnice - p.Václavík - V1, CAJC z 10psů
3.KV Hradec Králové - p.Kukla - V1, CAC z 12psů
4.KV Lančov - p.Soldánová - V1, CAC z 5psů

Randy Krosandra Výborný ve třídě Vítězů, čehož si samozřejmě vážíme :)

Byl to super den jako vždy na klubovkách :) a těšíme se příště.

  

 

 


21.6.2014

Tak jsme se opět vydali na Mezinárodní výstavu do Brna a sklidili jsme nečekaný úspěch ♥

Randy Krosandra ve třídě šampionů V1, CAC, BOB a dokončen titul ČESKÝ ŠAMPION ♥

Centaurus Fidelis et Fortis v mezitřídě V2, Res.CAC kdy ho opět porazil námi 1x poražený Brix Zejeriss :D

 

 

 


8.6.2014

O víkendu ze 7-8.června se u nás na cvičáku ZKO Zlín Mladcová konal námi pořádaný Výcvikový víkend Chodských psů 2014který jsme mohli uskutečnit hlavně díky manželům Ostrčilikovým, kteří nám nejen umožnili využít celý areál cviřáku, ale také vedli celkový výcvik a za to jim patří velké DÍKY a samozřejmě také klubu KPCHP, který přispěl nemalou částkou na tento víkend !

Sešel se nás krásný počet 12 cvičících choďáčků a všem to opravdu moc šlo !

Bohužel jsem se natolik modlila za krásné počasí, že nám víkend přinesl teplotní rekordy, které se vyšplhali až na 40C ve stínu.Z tohoto důvodu tak výcvik neprobíhal zrovna jak bylo v plánu, aby jsme pejsky a páníčky neuškvařily.Oba dny si každý mohl vyzkoušet stopy, poslušnost a obrany.V plánu byla i procházka, výlet k vodě a další aktivity, ale bohužel počasí neporučíme.

Tímto chci všem poděkovat za pozitivní přístup k výcviku.Snad si každý odnesl nějaké rady a je už jen a jen na něm jak s nimi do budoucna naloží.Myslím si, že si někteří dokázali, že ,, když se chce, všechno jde'' :) ! Takže ať vám chlupáči dělají jen samou radost a třeba zase příští rok ;) výcviku Zdar !

Zde pár fotek : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_vikend_CP_Zlin-Mladcova/

 


1.6.2014

Tak jsme se vrátili z 3 denního výstavního maratonu :) juchuuu ♥

Pátek - NVP Senec - Centaurus FF- V1 CAC - dokončen titul SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY 
Randy Krosandra -V1, CAC

Sobota - KV Zlín - Centaurus FF - V1, VT
Randy Krosandra - V1, VT, KV

Neděle - MVP Nitra - Randy Krosandra - V1, CAC - dokončen titul SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION

Kluci moji šikovnííí  a teď zase chvíli klid :)

 


24.5.2014

Centaurus Fidelis et Fortis 20.měsíců dnes složil svoji první zkoušku BH na krásných 57b. z 60  -1b. za pomalejší dolehnutí, -1b. za mírné opoždění ve skupince a -1b. za pomalé dolehnutí na začátku odložení  .Nervozita paničky je hold hrozná  .Jinak maximálně spokojená, je to můj pašááááák ♥

 


3.5.2014

Tak za sebou máme další super strávený den a myslím si, že i úspěšný .

Psí závody 2014: Centaurus FF (Kery) v poslušnosti pokročilí 2.místo z 15...Randy Krosandra (Redy) v poslušnosti zkouškaři 8.místo z 22...Výstava Kery mezitřída 1.místo...Redy šampionů 1.místo + nejlepší pes výstavy s PP ! ...poté si Redy s Kerym vyběhali v párech (nemuselo být pes fena) 1.místo z 13párů...v CHS si zaběhali i s Dandym Stamo Bud a Ráďou (bohužel nám nedorazila i Evička s Lukynkou) a obsadili jsme 2.místo ! Nakonec Redy získal 3.místo v Absolutních vítězích Psích závodů 2014  Juchuuu ! teď si užívají kopu dobrot a my cen !

 


21.4.2014

Dnes jsme vyrazili s Redym na seminář dogfrisbee s Luckou Schonovou, který se pořádal u nás na cvičáku.

Odnesli jsme si plno nových informací a zážitků a hlavně plný batoh rozkousaných disků :D .Redy musel využít svou schopnost plných a tvrdých zákusů místo na rukáv, tak na disky a podle toho taky dopadly.Jinak mu to šlo skvěle, jen panička trochu zaostává :D

Moc děkuji Lucce za trpělivost, při Redyho manévrech :D a mé neschopnosti.Byl to super den a určitě to nebylo naposledy :) .

Pár krásných fotek od Hany Outratové, moc děkujem !

       

 


19.4.2014

Tak jsme opět nemohli nikde chybět :D a v sobotu jsme se v 6ráno vydali na cestu do Hradce Králové.Společnost při cestě nám dělal Freybon Krosandra s Klárkou.Po dlouhém přemýšlení jsem nakonec kluky přihlásila a určitě nemusím litovat :) .Ne jen, že jsme se opět viděli s horou super lidiček a parádně si povykládali, ale dokonce jsme ''urvali'' i jedno vítězství.

Kery nastoupil do mezitřídy v konkurenci 12krásných psů.Nakonec pan Kukla zadal výbornou jen u 4jedinců a to : náš Kery, Emet Lužanské Hvozdy, Eden Bryvilsár a Akim z Konické Skály a tak se rozhodovalo mezi námi.Pěkně jsme si zaběhali a pesany několikrát stavěli do postojů a zase běhali.Nakonec k mé obrovitánksé radosti Kery získal V1, CAC ! a tím dokončil titul JUNIOR ŠAMPION ČESKA ! Juchuuuuuuu ♥

Redy nastoupil do třídy otevřené, která byla obsazená 25jedinci z toho 21psů bylo Výborných ! a tak bylo rozhodování opravdu težké.Redy se dostal do TOP 10 kdy tyhle psy pan Kukla hodnotil jako opravdu vyrovnané.Nakonec Redy odešel se známkou Výborný ''9'' v takové konkurenci byl pro nás i tohle obrovský úspěch!

Už se těšíme na další klubovou akci ! zde výsledky : http://www.kpchp.org/zpr1404193.php

     

 


12.4.2014

Tak jsme se vrátili z NVP Ostrava.Byl to sluníčkový den a nám se tentokrát opravdu dařilo.Posuzoval nás pan Beradze Iuza.

Kery nastoupil do mezitřídy v konkurenci Brix Zejeriss(V1,CAC) a Akim Nesarri Gala(VD3), kdy si Kery odnesl známku Výborný 2, Res.CAC ♥ .Vedle Brixe jsme prostě stále všichni žížalky :D .

Redy nastoupil do třídy otevřené v konkurenci s Frigo Western Star(VD2) a Redy V1, CAC ♥ .Po chvilce čekání Redy nastoupil s Brix Zejeriss, Argas Gery-Jane a Ašar Temný Onyx o Národního vítěze, kde k naší obrovské radosti zvítězil ! Nakonec jsme nastoupoli o BOB v konkurenci s Mirabell daraskár a Ickx Vita Canina a Redy získal svůj první BOB tady v ČR a to, už jsem samozřejmě přes slzy neviděla :D .

V závěrečných soutěžích jsme nakonec byli i na ''bedně'' a Redy si odnesl 2poháry za BOB a za BONB 5.místo ♥ .

Byl to krásný den, takový malý sen, který by měl zažít každý.Děkuji všem za držení pěstiček a za sdílení mojí-naší obrovské radosti.

Zde odkaz na výsledky : http://www.kpchp.org/zpr1404120.php

       

 


29-30.3.2014

O víkendu jsme se opět vydali na víkendový výstavní maraton.

V sobotu jsem jela jen já s Kerym.Nastoupili jsme do mezitřídy v konkurenci s Orr Briliat Daraskár.Pan rozhodčí nás oba hodnotil velmi pěkně, ale proto, že jsme ještě mladí a pro něj nedorostlí tak nám oboum zadal známku Výborný bez titulu.A tak jsme se alespoň radovali z opět velkého úspěchu naší Jindřišky s Chuckym, kteří opět v šampionech bodovali a svou výstavní kariéru na SK završili V1, CAC, BOB a NON FCI 3.místo a titulem Grand Šampion ♥ 

V neděli jsme, už vyjeli v plném počtu i s naším čivavým fan klubem :D .Kery nastoupil opět do mezitřídy a odnesl si V1, CAC, BOB a Redy poprvé ve třídě šampionů V1, CAC oba s velmi pěknými posudky.Můj milovaný čivavý fanklub byl tak hodný a čekal s námi do závěreček a tak jsme se s Kerym opět mohli ukázat v kruhu slávy :D .Nakonec nás to dlouhé čekání nevyšlo nadarmo a s Kerym jsme si odnesli 2 krásné poháry a 2.místo v NON FCI ♥ 

Další fotky doplním v průběhu týdne :) posudky viz.výstavy

      

 


16.3.2014

Zveme Vás na námi pořádaný výcvikový víkend s Chodským psem ve Zlíně 6-8.6.2014.Poslední volná místa.Těšíme se na Vaši účast :) Propozice a přihláška ke stažení zde : PropoziceCHP2014.doc

 


1.3.2014

Jelikož se nám udělalo nádherné počasí, vyrazili jsme s klukama na hrad Lukov :) 

    

 


22-23-2.2014

O víkendu jsme vyrazili na Duocacib do Brna.V sobotu jsme měli slovenského rozhodčího a byli jsme všichni velmi zklamaní jeho hodnocením a hlavně tím, že studoval standart CP až v kruhu...škoda se vyjadřovat...Kery si v mezitřídě odnesl známku V2 kdy ho porazil mohutný Brix Zejeriss.Redy nastoupil do třídy otevřené s dalšími 5psy z toho si 5psů odneslo známku VD, Redy VD4.Zde celkové výsledky : http://www.kpchp.org/zpr1402220.php

Naštěstí vše zachránila opět super atmosféra a ještě lepší večer u Jindřišky :) .Sešla se nás pěkná parta a ještě jednou Jindřišce děkujeme za super večer !

V neděli byla rozhodčí O.Dolejšová oba kluci si odnesli známku V2, Res.CAC ! Kery v konkurenci 4psů a Redy opět v 6ti.Zde opět celkové výsledky : http://www.kpchp.org/zpr1402230.php

Tady fotky :) : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/DUOCACIB_Brno_22-23.2.2014/

 

 


25.1.2014

Tak jsme opět pro nás, psí i lidské kamarády, no prostě milovníky chodského psa uspořádali již 4.výlet s chodským psem ve Zlíně :)

I přes mrazivé počasí -10C dorazil krásný počet účastníků - majitelů nespočítaje :D ale pejsků dohromady 19 - z toho 14 chodských ( Randy Krosandra, Voody Krosandra, Cornélie Temný Onyx, Akim Nesarri-Gala, Bax Sannaro, Centaurus Fidelis et Fortis, Back Zejeriss, Akhiro Black Monster, Dax z Janiny, Chammurapi Vita Canina, Barley Bett Choďák, Fuby Valaimdar, Abby a Bonny bez PP ).

Tímto bych chtěla poděkovat všem za účast a budeme se na vás všechny těšit opět na jaře !

Album s fotkami zde : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/4.vychazka_s_chodaky_ve_Zline/

 

 

 


19.1.2014

Dnes jsme se pro změnu vydali na výstavu na Slovensko do Trenčína, ale zástup choďáčků byl jen z ČR :) .Kery nastoupil do mezitřídy s konkurentem Orr Briliant Daraskár (krásný pes s malých uchem a opět chlupatý :D ) takže Kery nakonec V2,Res.CAC, ale krásný posudek (rubrika výstavy) :) takže jsem spokojená, Orr je krásný pes a tak se za 2.místo stydět nemusíme.

Redy nastoupil do třídy otevřené a získal svůj 4CAC na SK a tím splnil podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY 2014 ♥

Jinak i zbytek naší osady byla úspěšná - v podání Jindřišky s Čakym V1, CAC a Brňáci s Ariel V1, CAC, BOB, 2.místo NON FCI ! Moc gratulujem :)

 

 

 

 

 


4.1.2014

Tak jsme se hned první sobotu tohoto roku vydali na Hanáckou Národní výstavu v Brně.Tentokrát jsme přihlašovali jen Keryho, jelikož na p.Václavíka je Redy příliš tmavý, zůčastnil se jako divák.Kery nastoupil naposledy do třídy mladých v konkurenci dalších krásných 3psů Akim Nesari-Gala, Ickx Vita Canina a Emet Lužanské Hvozdy.Nakonec si z důvodu nepatrně užšího hrudníku odnesl V3.Je pravda, že oproti klukům byl jak vyžlinka :D bez chlupů.No musíme si na ten kožich ještě chvíli počkat.Ale Emetek si vítězství právem zasloužil ! je to kus krásného mladého psa ! Odměnou během čekání nám byla opět super atmosféra, která u choďáků nikdy nechybí a pokec s fajn lidičkama :) .Už se těšíme na další akci :)