< návrat zpět

ROK 2013

28.12.2013

Tak jsme v sobotu tento rok 2013 završili krásnou vycházkou na Helfštýn se super partou lidiček a hafanů :) .Zde pár krásných fotek od Lucky : http://luckydarri.rajce.idnes.cz/Vylet_s_chodskymi_psy%2C_Helfstyn_28._12._2013/

1.12.2013

V sobotu 30.12. jsme se vydali na DuoCAcib do Nitry i s mamkou a naší milovanou Jindřiškou a jejím Čakym.Víkend jsme si parádně užili ! a k tomu nám hafani udělali velkou radost.Kery si v sobotu odnesl V1, CAC a Čaky V1, CAC, BOB a v neděli si to kluci prohodili Čaky V1, CAC a Kery V1, CAC, BOB a k tomu NON FCI 3místo !!! Byla to nádhera ♥ Jsem na Keryho opět (jako každý den) právem pyšná :) 

 

24.11.2013

I přes to, že bylo deštivé počasí, vydali jsme se na vycházku k paní Holubové nedaleko Ostravy.Sešlo se nás 10statečných lidí a 7psů :) .Procházka byla super, my sice promoklí, ale hafani spokojení a to je hlavní :) ! Pár fotek zde : http://holubovi271.rajce.idnes.cz/Vylet_nejen_pro_chodske_psy

29.10.2013

Dnes jsme se s Kerym vydali na RTG do Hradce Králové.Od MVDr.Ekra jsme si odvezli výsledky DKK 1/1 a DLK 0/0 !!! Juchuuuuuu !!!! ♥

28.10.2013

Dnes jsme se zúčastnili Klubového závodu v poslušnosti na ZKO Zlín Mladcová.Kery vyhrál svou kategorii dle ZZO v konkurenci 11psů a Redy se umístil na krásném 2.místě v kategorii dle ZVV1 v konkurenci 8psů .Jsem na kluky pyšná, ale stále je co vylepšovat.Počasívyšlo parádně a sešel se nás hojný počet .Děkujeme Pavle a Márovi za připravení téhle akce a úžasně ztrávený den !

Více info v rubrice závody 

5.10.2013

Tak jsem uspořádali již 4.procházku s Choďáky tentokrát ve Slušovicích.Počasí nám opět vyšlo nádherně ! Také se nás sešel krásný počet a celkově si myslím, že se výlet vydařil na jedničku ! Opět ze strany psů :) 11 choďáčků a 1borderák ( Dax z Janiny, Chammurapi a Derissa Vita Canina, Akhiro a Aimy Black Monster, Adelain Ann Choďák, Freybon a Randy Krosandra, Centaurus a Caroline Fidelis et Fortis a Tess) .Trasa měla cca 15km se zastávkou v krásné hospůdce kde jsme si dali vinikající burčák :) , pesani se po cestě vykoupali v přehradě a my parádně pokecali.Závěrem bylo grilovaní :) Více foto zde : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/Vychazka_Slusovice_5.10.2013/

19.9.2013

Dnes Keryho sestřička Caroline Fidelis et Fortis absolvovala RTG u MVDr.Ekra v Hradci Králové s nádherným výsledkem DKK 0/0 DLK 0/0 .Moc moc gratulujeme !!!

26.9.2013

Randy dnes slaví své krásné 2.narozeniny ♥ všem jeho sourozencům z vrhu R přejeme hlavně zdravíčko a spouuustu spokojených let po boku svých páníčků ! Video k Redyho 2.narozeninám je v sekci videa

7.9.2013

V sobotu jsme se zúčastnili NVP Brno.Bylo krásné počasí a opět dostatek času povykládat s příznivci choďáčků.Tentokrát padalo opravdu hodně VD a dokonce i známka D. Doufali jsme, že se panu Vojtkovi budou kluci líbit.Kery nakonec v konkurenci 4 psů získal V2 ( Brix Zejeriss V1,CAJC, Ickx VD3, Dagobert Mont de Soleil VD4 ).Redy u p.Vojteka získal již 2x BOB a tak jsme doufali, že dostaneme alespoň známku Výborný.Randy si s naší velkou radostní nakonec odvezl svého třetího CACe ! ♥ v konkurenci s pejskem Draco Daemon od Malého Kosíře, který získal známku D, je sice tmavší, ale tahle známka jen kvůli špatně připravené srsti byla trochu přehnaná :/ .Buhužel pan rozhodčí ji řešil hodně a vytkl mi ji i u Keryho, který zrovna líná a bohužel jsem na něm nic lepšího vykouzlit nemohla :) .

18.8.2013

Tak jsme v sobotu na Keryho 1ROK vyrazili na dvou denní výstavu do Bratislavy.Kery byl jako vždy úžasný a za oba dny si vyběhal titul V1, CAJC a v sobotu, na své narozeniny, mezi dalšími 5psy získal i titul BOB ( Nejlepší plemene ) ♥ .Jelikož to byl náš 3 CAJC na Slovensku dosáhl tak titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY MLADÝCH 2013 .Jsem na kluka pyšná ♥

Na Keryho rok jsem udělala video, které najdete v rubrice videa :) snad se bude líbit :)

28.7.2013

Z 27 na 28.7 jsme se vydali s pesanama do kepmu ATC Slunečnice.V sobotu se konala speciální výstava CHP kde posuzoval pan Václavík.Kery se k naší obrovské radosti stejně jako Redy na svojí první klubové výstavě dokázal prosadit a v konkurenci 8krásných mladých psů získal V1, CAJC !!! Redy si bohužel pro méně výrazné znaky tentokrát odvezl VD4 , kterými pan rozhodčí nešetřil.

V neděli se konala přehlídka plemeníků kde se předvedl i náš Redy :) .Za krásné fotky děkuji všem fotografům, kteří se v tom horku pekli pro radost druhých z nádherných fotek jejich psů.Video, které jsem natáčela na přehlídce plemeníků najdete v rubrice videa.

      

13-14.7.2013

V sobotu jsme se vydali do Nemotic na vycházku s choďákama, kterou pořádala chovatelka Keryho Helča :) .Procházku jsme si všichni krásně užili ! více foto zde : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/Vychazka_Nemotice_13.7.2013/

V neděli jsme se po 14dnech plných výletů s pesanama konečně vydali na cvičák :) .Udělala jsem video s trochou poslušnosti Redyho - v rubrice videa :)

 

7.7.2013

Každý rok se s našimi psi účastníme několika výstav, zkoušek, každý týden trávíme mnoho času na cvičáku.Samozřejmě nemůžou kluci dělat radost jen nám, ale my se jim musíme odvděčit a tak několikrát do roka se zúčastňujeme chodských akcí v podobě vycházek, nebo je i sami pořádáme v okolí Zlínského kraje.Aby si páníčci povykládali a psi se spolu pořádně vyřádili a odpočinuli si tak jako my.

Dnes jsme se vrátili z úžasného prodlouženého víkendu v Lednici.Byla to akce Víkend s chodský psem 2013, který už 4rokem pořádají manželé Mejstříkovi.Sešla se nás pěkná banda skoro 60lidí, 30choďáčků a 8 příslušníků jiného plemene.Každodenní výšlapy stály opravdu za to a my se podívali na mnoho krásných míst ! Udělala jsem malé vzpomínkové video, které je v rubrice videa.

Více foto zde : http://moreanimals.rajce.idnes.cz/Chodsky_vikend_2013/ a od paní Mohapelové zde ze všech 4dnů http://angelka.rajce.idnes.cz/Hejbni_kostrou_s_chodskymi_psy_a_jejich_prateli_-_prijezd_a_den_prvni_-_Palava_a_Mikulov/ - http://angelka.rajce.idnes.cz/S_chodskymi_psy_kolem_Lednickych_rybniku/ - http://angelka.rajce.idnes.cz/Den_treti_-_Dianin_chram_-_Valtice_s_chodskymi_psy_a_jejich_kamarady/ - http://angelka.rajce.idnes.cz/Lednice_a_Januv_hrad_-_posledni_den_putovani_s_chodsymi_psy_po_Jizni_Morave/

 

29.6.2013

Dneska jsme vyjeli na MVP Brno.Kery se ve třídě mladých umístil v konkurenci dalších 4krásný mladých psů ( Brix Zejeriss V2, Akim z Konické Skály V3, Akim Nesarri-Gala VD3, Cairo Xavi Choďák VD4), na nádherném prvním místě a získal titul V1, CAJC a po té i BOJ ( Best of Junior-nejlepší mladý jedinec) !!! Randy se v mezitřídě v konkurenci dalších 2pejsků ( Dax z Janiny V2, Res.CAC a Kim od Strážní skály V3 ), umístil k naší velké radosti také na prvním místě s titulem V1, CAC ! Máme velikánskou radost, byl to opravdu vydařený den!!! Video z výstavy v rubrice videa

 

2.6.2013

Tak za sebou máme úžasný prodloužený víkend, který stál opravdu za to !!! V pátek jsme se vydali na CVP Senec kde Kery získal ve třídě mladých V1, CAJC a Redy v mezitřídě V1, CAC .Pak se kluci proti sobě utkali i o BOB kdy se jeho handlerkou stala nachvíli mamka :) .Nakonec pro celkově mohutnější stavbu těla získal BOB Redy (Best of Bred - nejlepší z nejlepších) !

V sobotu jsme vystavovali na KV u nás ve Zlíně.Kery v konkurenci opět Akima Nesarri-Gala (VD2 ) získal V1, Vítěz třídy !!! a Redy V1, Vítěz mezitřídy, Krajský vítěz a v závěrečných soutěžích 2.místo z FCI neuznaných plemen !!!

Dnes to Redy završil složením své třetí zkoušky u MVDr.Jany Glisnikové, tentokrát BH na 54b. z 60.Kde ztratil body pouze na nedotažených obratech.

Jedním slovem PARÁDA ! ♥

 

18.5.2013

Randy dnes složil svoji druhou zkoušku ZOP na Výborně 98b. ze 100b. ! Více v rubrice zkoušky

 

8.5.2013

Randy dnes složil úspěšně svou první zkoušku ZZO na Výborně 56b.z 60b. ! Více v rubrice zkoušky 

 

7.5.2013

Tak za sebou máme velmi úspěšně psí závody !!! které se konaly 4.5.2013 na ZKO Zlín- Mladcová

Randy Krosandra 19.měs. se v poslušnosti umístil na krásném 2.místě z 14psů ! Centaurus FF 8.měsíců se v poslušnosti za velké psy umístil na 1.místě z 14 psů ! v rostřelu mezi velcí a malý se z 30psů umístil na 5.místě !

Na výstavě se Kery ve třídě dorostu umístil na 1.místě !

Na výstavě Redy v mezitřídě obsadil 4.místo.A s fenečkou Tess obsadili 1.místo v soutěži nejkrásnější pár psů z 9párů ! Více foto zde http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/IX.rocnik_Psich_zavodu_-_Mladcova_4.5.2013_foto_Jana_Vancikova/

  

 

28.4.2013

Tak jsme se s klukama zúčastnili klubové výstavy ve Zbraslavi u Brna.Kery si odnesl z třídy dorostu známku VN2 v konkurenci 3pejsků.Předvedl se moc hezky akorát musíme v kruhu odbourat jeho vášeň shánět celou rodinu dohromady :D takže se mi neustále otáčel, ale jinak jsem byla maximálně spokojená i s posudkem (viz.rubrika výstavy).Redy v mezitřídě v konkurenci 10psů získal krásné ocenění V3, takže jsme moc spokojení, hlavně za jeho opět nádherné předvedení.

Keryho sestřička Caroline si odnesla také známku VN2, přišel nás navštívit i bráška Carthago, je to kus chlapa :) a také maminka Berenicé s chovatelkou Helenkou, které moc děkujeme za podporu :) .

V neděli jsme se zúčastnili bonitace a pokusili se Redyho uchovnit.Posuzovatel byl pan Kukla, stejně jako předeělý den na výstavě.Povahové zkoušky udělal na 100% a z exteriéru si odnesl kod : A3,H1,I3,K3,U1,W2,X4 (+1cm, delší a nízko široce nasazené uši, světle hnědé oko, standartní znaky málo výrazné, středně syté znaky, ocas zahnutý do strany).

I když je kod dělší a o některých věcech v něm by se dalo polemizovat jsme i tak moc spokojení, není v něm nic katastrofálního :D to že je to tak trochu černoušek víme :) hlavní je jeho úžasná povaha.Pan Kukla ještě vyzdvihl jeho nádherný a elegantní pohyb.

Tak doufáme, že do budoucna si ho nějaká ta fenečka ( majitel ) vybere :) ....více fotek v Galerii 

  

25.4.2013

Přidány v Galerii nové fotky Redyho z obran.

20-21.4.2013

V sobotu jsme pořádali naši 3.vycházku s Chodským psem na Vartovnu.Přijeli za námi z Brna Renča s Milanem a hafanama Daxem z Janiny a Chammurapi Vita Canina, rodina a Akhiro Black Monster, Hanča a jediná slečna Tess :) a samozřejmě já, mamka, Martin a naši hafani.I přes to, že celkem dost foukalo, tak bylo krásné počasí a my i pesani jsme si procházku užili.Večer jsme udělali malou grilovačku :) .Tady zbytek fotek : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/20.4.2013_Vartovna/

Na druhý den jsme se vydali i s Renčou, kteří u nás přespali na svod dorostu do Štěpánova.Já s Kerym a Renča s Daxikem.Oba kluci byli zdárně osvodováni.Kery si vysloužil ve svých 8.měsících kod A5,H1,I1,K2,W1 neboli +2cm, delší a šířeji nesené ucho, středně hnědé oko, syté znaky ...takže z mé strany maximální spokojenost  a byl moc pochválen za krásný pohyb .Byl to parádně a slunečně strávený den ! Potkali jsme plno známích a Kery taky svou sestřičku Caroline :) .

 

  

13.4.2013

Tak jsme se v sobotu vydali na NVP Ostrava.Jelikož, nám 14dní před výstavou změnili rozhodčího na p.Řehánka u kterého Redy před 2.měsíci dostal VD, kvůli ne moc viditelným znakům, jsme si jeli spíše povykládat a o nějakém umístění jsme vůbec nepřemýšleli.V podstatě jsme si jeli pro druhé VD3 :D .Do kruhu s námi nastoupil krásný pes Artego Zejeriss a Redyho bráška Ricco Krosandra.Nad mé očekávání se p.Řehánkovi Redy moc líbil,je pravda, že od ledna zmohutněl a nabral srst, jen opět vytkl ne příliš výrazné znaky na hrudi.K našemu velkému překvapení Redy na NVP Ostrava získal ocenění V1, CAC a tím se stal JUNIOR ŠAMPIONEM ČR ♥ .Kerynek si zaběhal ve třídě dorostu, byl s ním ještě konkurent Adrys Nesarri-Gala.I když byl Kery první, bohužel kvůli klenutějšímu hřbetu dostal známku N1.Ale to se zpraví :) a příště to bude VN :) 

 

7.4.2013

Jsme udělali malou slunečnou procházku u nás ve Zlíně na Kocandě.Přijeli páníčci s Akhirem Black Monster a Míša s Lukášem a jejich fenečkou Oxanethopea Daraskár.Přidala se k nám i kamarádka Janča, která nám udělala krásné fotky.Tady odkaz : http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/Prochazka_ve_Zline_7.4.2013/ a tady další krásné fotečky od Lukáše a Peti http://zzuzzik.rajce.idnes.cz/Prochazka_ve_Zline_7.4.2013_2/

23-24.2.2013

Tak jsme na víkend zavítali na výstavu do Nitry.Redy si za oba dny dovezl domů tituly V1, CAC z mezitřídy ! Je to náš šikula.Kery byl na slovensku zatím jen jako dívák :) 

26.1.2013

Dnes jsme se s Redym zúčastnili Slovenské výstavy v Trenčíně kde získal svůj 3titul CAJC a tím se stal SLOVENSKÝM ŠAMPIONEM KRÁSY MLADÝCH !

 

 

5.1.2013

Hned první víkend v roce jsme se s klukama vydali na Národní výstavu do Brna.Kery se v kruhu ukázal poprvé a moc mu to šlo :) .V kruhu byl s o měsíc starším konkurentem Akimem Nesarri-Gala, a věk byl v tomhle případě hodně znát.Akimek byl macík, kdežto Kery je takový nohatý žoužel :D takže dostal VN2, ale krásný posudek k tomu ( rubrika výstavy ) .Redy se ukázal v mezitřídě.Konkurenti byli Artego Zejeriss V1, CAC , Unicas z Gipova V2, Redy VD3 a Draco Daemon od Malého Kosíře VD4.Pan Řehánek bohuže vytkl chybějící znaky a zdál se mu Redy užší :/ tak snad nám kluk trochu nabere jak na váze tak srsti :) .Ale jinak jsem s klukama moc spokojená :) předvedli se krásně a my si to jako vždy užili :) .

Na fotce Kery pozorující dění v kruhu :)